Najlepsze antyperspiranty dla sportowców – na co się zdecydować?

Ochrona przed potem jest niezwykle ważna, jeżeli zależy nam na utrzymaniu właściwego komfortu przez cały dzień. A co, jeżeli uprawiamy sport i pocenie jest nam szczególnie dobrze znane? W takim przypadku konieczny jest wybór takich kosmetyków, które sprawdzą się nawet w ekstremalnych sytuacjach. Z tego artykułu dowiesz się, jakie są najlepsze antyperspiranty dla sportowców i czym różnią się od dezodorantów. 

Codzienna ochrona przed potem

- reklama -

Nawet najlepsze antyperspiranty nie uchronią nas przed potem, jeżeli nie zadbamy o nasz codzienny komfort także na inne sposoby. Bardzo ważne, aby starać się zrezygnować z ubrań, które szyte są z mało przewiewnych tkanin. W rezultacie sprawiają one, że praca naszych gruczołów potowych jest wzmożona. Co więcej, tylko pozornie stwarzają wrażenie grzania. Dlatego zaleca się, aby akryl czy poliester jak najrzadziej występował na metkach kupowanych ubrań.

Do codziennej ochrony przed potem należeć będzie też właściwa higiena. Żaden dezodorant czy antyperspirant nie zadziała tak, jak trzeba, jeżeli w odpowiedni sposób nie oczyścimy skóry. Prysznic powinniśmy brać przynajmniej raz dziennie (w letnich miesiącach możliwie częściej). W ten sposób naturalnie oczyszczamy nasze ciało z bakterii i innych zanieczyszczeń, które mogą powodować przykry zapach.

Produkty do ochrony przed potem dla sportowców

Każdy, kto uprawia sport, dobrze rozumie, jak uporczywy może być problem związany z poceniem. W tym przypadku jest to naturalna reakcja naszego organizmu, której celem jest wyregulowanie temperatury ciała. Dlatego też nie powinniśmy być zaskoczeni, jeżeli po bardzo intensywnym wysiłku nasza skóra będzie wilgotna i lepka. Stąd zaleca się dobór właściwej odzieży sportowej, która po części będzie wchłaniała nadmiar potu. Możemy także zastosować odpowiednie produkty ochronne, które zniwelują przykry zapach, ale mogą być również odpowiedzialne za zaczopowanie gruczołów potowych. Co wybrać, aby zwiększyć swój komfort podczas ćwiczeń?

Dezodorant dla sportowców

Dezodorant to produkt, który nie dla każdego sportowca będzie odpowiedni. Jego działanie jest delikatniejsze niż antyperspirantu. Przede wszystkim ma maskować przykry zapach, który jest skutkiem rozwoju bakterii w wilgotnym środowisku. To sprawi, że będziemy czuć się nieco bardziej komfortowo. Na kosmetycznym rynku jest coraz więcej kosmetyków, które zapewniają ochronę na wiele godzin i z powodzeniem możemy wrzucić je do torby, którą zabieramy na trening. Pamiętajmy jednak, aby po wysiłku wziąć prysznic. Uchroni nas to przynajmniej przed niektórymi problemami skórnymi.

Antyperspirant dla sportowców

Najlepsze antyperspiranty wyróżnia znakomita ochrona przed potem. Znacząco zmniejszają intensywność pracy naszych gruczołów potowych. To preparat, który może występować w kilku wariantach: sztyfcie, kulce lub sprayu. Są doskonałym wyborem dla osób, które uprawiają sport. Dobrej jakości antyperspirant może działać przez wiele godzin. Ma również właściwości antybakteryjne, czyli dokładnie takie, jak wspomniane wcześniej dezodoranty. Podczas wyboru idealnego produktu możemy sugerować się opisem producenta. Niektóre kosmetyki przeznaczone są stricte dla sportowców właśnie ze względu na wysoki poziom ochrony. Z powodzeniem możemy znaleźć też preparat o takim zapachu, który będzie dla nas odpowiedni.

[artykuł sponsorowany]

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here