„Jeżech na sztrom”. 23 nowe zeroemisyjne autobusy w Rybniku

autobusy elektryczne rybnik
Od kwietnia na rybnickie drogi ruszają miejskie autobusy zeroemisyjne. Fot. M. Koczy

Każdy z pojazdów wyposażony jest m.in. w klimatyzację, ładowarki USB, duże tablice elektroniczne, monitoring czy alkomaty uniemożliwiające uruchomienie pojazdu przez kierowców będących pod wpływem alkoholu.

Na rybnickie drogi wyruszają miejskie autobusy zeroemisyjne. 23 nowe pojazdy będą sukcesywnie wprowadzane na trasy rybnickiej komunikacji miejskiej. W sumie do dyspozycji pasażerów rybnickiej komunikacji miejskiej będą Solarisy Urbino 11, przegubowe Urbino 18, 8-metrowe MANy i 9-metrowe Kutsenitsy.

- reklama -

Każdy z pojazdów wyposażony jest m.in. w klimatyzację, ładowarki USB, białe, dużych rozmiarów tablice elektroniczne, monitoring, alkomaty uniemożliwiające uruchomienie pojazdu przez kierowców będących pod wpływem alkoholu. Dla bezpieczeństwa kierujących Solarisy będą wyposażone w całkowicie oddzielone od przedziału pasażerskiego kabiny.

Na pokładzie Solarisów znajdują się zestawy baterii o dużej pojemności, które ładowane będą za pomocą ładowarek typu plug-in na zajezdni przewoźnika. Jeśli takie wyposażenie autobusów się sprawdzi, będzie standardem w Rybniku.

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj