Firmy czekają na spłatę 25 mln zł od zagranicznych kontrahentów

pieniadze euro
Fot. pexels.com

Najbardziej nierzetelnymi zagranicznymi partnerami biznesowymi dla polskich firm okazują się kontrahenci z krajów sąsiadujących.

Prawie 400 polskich przedsiębiorstw czeka na uregulowanie w sumie 25,3 mln od zagranicznych kontrahentów. Średni dług zagranicznej firmy to 34,8 tys. zł.

- reklama -

Największe zaległości mają Litwini – 5,6 mln zł. Milion złotych mniej mają do oddania Niemcy. Ten kraj przewodzi zaś, jeśli chodzi o liczbę dłużników – co trzeci wpisany do KRD zagranicznych podmiot to właśnie niemiecka firma. Na trzecim miejscu znajdują się Słowacy, którzy zalegają polskim przedsiębiorstwom w sumie 2,08 mln zł.

W Krajowym Rejestrze Długów widnieje obecnie 727 zagranicznych firm, które nie uregulowały swoich należności wobec polskich przedsiębiorstw. Większość, bo 83% niesolidnych kontrahentów, to przedsiębiorstwa z Unii Europejskiej, z którą polski biznes robi najwięcej interesów. Jednak zdarzają się także dość egzotyczne przypadki, jak dłużnicy z Wysp Świętego Tomasza i Książęcych, Peru czy Nowej Zelandii.

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here