Europejskie firmy w tyle za amerykańskimi

praca biznes
Fot. pexels.com

Europa jest liderem w sektorze motoryzacji, jednak bez rozwoju technologii AI nie będzie w stanie dynamicznie rozwijać produkcji autonomicznych pojazdów.

Europejskie firmy w porównaniu do amerykańskich rosną wolniej, przynoszą mniejsze zyski i mniej inwestują w badania i rozwój. Zdaniem  ekspertów Europa może poszczycić się tytułem lidera w zaledwie dwóch spośród dziesięciu najważniejszych technologii. Jeśli nie uda się nadgonić liderów w tych technologiach, w przyszłości może stracić swoją pozycję również w tradycyjnych gałęziach przemysłu, które dotychczas były mocną stroną regionu.

- reklama -

W raporcie wskazano na sektor motoryzacji, w której Europa jest liderem. – Jednak bez rozwoju technologii AI nie będzie w stanie dynamicznie rozwijać produkcji autonomicznych pojazdów – stwierdzono. Oceniono, że ten wolnorozwijający się kryzys może zagrozić kontynentowi na wielu frontach, takich jak wzrost ekonomiczny, inkluzywność i zrównoważony rozwój, a także jej pozycji na arenie międzynarodowej.

W latach 2014-2019 duże europejskie firmy rozwijały się o 40% wolniej niż ich odpowiednicy w USA, inwestując o 8% mniej i wydając 40% mniej na badania i rozwój niż amerykańskie przedsiębiorstwa.

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj