Niskie zarobki głównym powodem chęci zmiany pracy

szukanie pracy praca komputer
Fot. freepik.com

83% badanych deklaruje, że są gotowi na otrzymanie oferty nowej, atrakcyjnej pracy. Najczęściej są na to otwarci pracownicy z kilku- lub kilkunastoletnim doświadczeniem zawodowym.

22% pracowników deklaruje, że zmienili miejsce zatrudnienia w ciągu ostatnich 12 miesięcy. W okresie dwóch lat pandemii pracodawcę zmienił co trzeci respondent. 57% pracuje w tym samym miejscu pracy co najmniej 3 lata, w tym 26% ponad dekadę. Aktywność kandydatów na rynku pracy maleje wraz z wiekiem, rośnie natomiast znaczenie stabilizacji i pracy w dobrze poznanym środowisku.

- reklama -

Aktywne poszukiwanie nowego pracodawcy deklaruje 36% ankietowanych, o 5 pkt proc. więcej niż w październiku 2021 r. Największą aktywnością rekrutacyjną charakteryzują się wchodzący na rynek pracy, wśród których 51% aktywnie szuka nowego miejsca zatrudnienia.

Najważniejszą motywacją do poszukiwania nowej pracy pozostają wyższe zarobki. Wskazuje na to 65% osób aktywnie szukających pracy. Na drugim miejscu znalazły się ex aequo brak możliwości awansu i poczucie niedocenienia. Kolejne powody chęć zmiany branży lub zawodu, uciążliwe dojazdy i brak możliwości pracy zdalnej.

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj