Raciborski budżet obywatelski rusza 16 maja

Racibórz

Corocznie na realizację budżetu obywatelskiego z budżetu Miasta Racibórz wydzielane jest 1 500 000,00 zł, a o rozdysponowaniu tej kwoty decydują wyłącznie mieszkańcy.

16 maja rozpocznie się nabór projektów w ramach VII edycji budżetu obywatelskiego. Po raz kolejny mieszkańcy Raciborza będą mogli zadecydować, na co wydana zostanie część pieniędzy z budżetu miasta. – Nikt lepiej niż sami raciborzanie nie może wiedzieć, na co najlepiej spożytkować te pieniądze. Dlatego serdecznie zachęcamy do jak najliczniejszego włączenia się do tegorocznej edycji! – zachęca magistrat.

- reklama -

Budżet obywatelski to mechanizm partycypacyjny, w ramach którego mieszkańcy miasta mają prawo zgłaszać projekty zadań do realizacji z wydzielonej części budżetu, a następnie wybierać w trybie głosowania te projekty, które przeszły pozytywnie proces weryfikacji. Raciborski BO powstał w 2015 r. i od początku miał na celu zaangażowanie mieszkańców Raciborza w sprawy miasta. Każdy pełnoletni mieszkaniec może w ramach tej procedury zgłosić swój pomysł do realizacji, a co za tym idzie – mieć realny wpływ nie tylko na wydatki budżetowe, ale przede wszystkim na to, co się w jego mieście dzieje. Corocznie na realizację budżetu obywatelskiego z budżetu Miasta Racibórz wydzielane jest 1 500 000,00 zł.

Mieszkańcy Raciborza od początku funkcjonowania budżetu obywatelskiego wykazali się bardzo dużą aktywnością zarówno na etapie naboru projektów, jak również w procesie wyłaniania tych najlepszych w ramach głosowania. Wszystkie te projekty wybrane przez mieszkańców i zrealizowane dotychczas w ramach Budżetu Obywatelskiego można zobaczyć na mapie projektów na stronie: bo.raciborz.pl/realizacje/mapa-projektow.

Ze względu na pandemię COVID-19 w roku 2020/2021 budżet obywatelski nie był realizowany. W latach 2021/2022 odbyła się VI edycja. W tej edycji, po raz pierwszy w historii raciborskiego BO, można było zgłaszać tylko projekty o charakterze ogólnomiejskim.

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj