
Wydarzenie będzie poświęcone osobie służebnicy Bożej s. M Dulcissimie Hoffmann SMI.
W dniach 20-22 maja w Raciborzu odbędą się I Dni Dulcissimiańskie. To inicjatywa sióstr z klasztoru Marianek w Raciborzu-Brzeziu realizowana wspólnie z miastem. Wydarzenie będzie poświęcone osobie służebnicy Bożej s. M Dulcissimie Hoffmann SMI.
Pierwszego dnia zaplanowano czuwanie modlitewne w kościele w Raciborzu-Brzeziu. W sobotę w programie: msza święta pod przewodnictwem bp. Adrzeja Czai, sympozjum pt. „Anioł z Górnego Śląska – ponadczasowy wymiar charyzmatu służebnicy Bożej s.M. Dulcissimy” w DK Strzecha, zwiedzanie Raciborza i koncert chóru Brzezie z zaproszonymi gośćmi. W niedzielę po mszy świętej będzie miał miejsce piknik rodzinny w Brzeziu.



oprac. /kp/





![Raciborska biblioteka nagrodziła najlepsze prace oparte na twórczości Juliusza Verne’a [ZDJĘCIA] Raciborska biblioteka nagrodziła najlepsze prace oparte na twórczości Juliusza Verne’a](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/konkurs-plastyczny-Podroze-z-Juliuszem-Verneem.jpg)

![Jak naprawdę wygląda życie na statku? Spotkanie z Miłoszem Szymańskim w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA] Jak naprawdę wygląda życie na statku? Spotkanie z Miłoszem Szymańskim w raciborskiej bibliotece](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/11/milosz-szymanski.jpg)
![Raciborzanie współtworzą plan adaptacji miasta do zmian klimatu [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/Miejski-Plan-Adaptacji-do-Zmian-Klimatu-dla-Raciborza.jpg)



![Co czyta młodzież po obu stronach granicy? Polsko-czeskie seminarium w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/czy-mlodziez-w-czechach-czyta.jpg)
![Czy artysta ma prawo przekraczać granice? Debata na Stacji Młodych [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/11/debata-mlodych-stacja-mlodych.jpg)




![Tomasz Hynek nowym komendantem KPP w Raciborzu [ZDJĘCIA] Tomasz Hynek nowym komendantem KPP w Raciborzu](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/10/kpp-raciborz-komendant-tomasz-hynek.jpg)



