Połowa Polaków obgaduje szefa za plecami

praca zdalna cudzoziemców

W pytaniu o czynniki, które mogłyby zmotywować do większej lojalności wobec pracodawców, badani najczęściej wskazywali wyższą pensję, szacunek ze strony pracodawcy i bardziej atrakcyjne warunki pracy.

49% ankietowanych polskich pracowników przyznaje, że zdarzyło im się obgadywać swojego szefa za plecami. Ponad 39% przynajmniej raz wyszło wcześniej z pracy, podając nieprawdziwy powód, a 28% celowo unikało obowiązków służbowych. Wyniki badania wskazują, że lojalność pracowników to towar raczej deficytowy, jednak możliwy do pozyskania.

- reklama -

Okazuje się także, że 32% badanych zdarzyło im się wynieść z biura drobne przedmioty — m.in. długopisy, narzędzia i środki czystości. Autorzy badania twierdzą, że ci „odważniejsi” przywłaszczają sobie firmowe towary i sprzęty, nie wydają klientom paragonów albo zabierają część utargu z nadzieją, że ujdzie im to na sucho — do takiej kradzieży przyznało się blisko 7% badanych. Częściej zdarzają się kradzieże w białych rękawiczkach — np. używanie służbowych materiałów lub sprzętu w celach niezwiązanych z pracą.

13% badanych zdradziło tajemnicę służbową rodzinie lub znajomym, a 8% „podebrało” swojemu pracodawcy klienta, oferując mu wykonanie tej samej usługi prywatnie za niższą cenę.

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here