Ścieżka przyrodniczo-edukacyjna „Do Gichty” otwarta

sciezka pojezierze palowickie 1
Dzięki współpracy Funduszu Górnośląskiego z Lasami Państwowymi na Pojezierzu Palowickim otwarto nową, czterokilometrową ścieżkę przyrodniczo-edukacyjną „Do Gichty”. Fot. FG

Osoby odwiedzające ten malowniczy rejon województwa śląskiego mogą zapoznać się m.in. z etymologią nazwy „gichta” i ciekawostkami ornitologicznymi.

Na Pojezierzu Palowickim otwarto nową, czterokilometrową ścieżkę przyrodniczo-edukacyjną „Do Gichty”. Na odcinku od parkingu przy Parku Botanicznym–Piaskownia w Żorach do leśnego miejsca postoju pojazdów w pobliżu źródełka między Szczejkowicami a Żorami umieszczono dziesięć kolorowych tablic o tematyce leśnej i historycznej.

- reklama -

– Uważamy, że w województwie śląskim edukacja o ekologii ma szczególny wymiar, stąd też nasza współpraca z Lasami Państwowymi. Widzimy w tym spory potencjał, gdyż nie chodzi tylko o to, żeby postawić tablice, ale przede wszystkim, by edukować. Lasy są otwarte dla każdego, ale wiąże się z pewnymi obyczajami i określonym zachowaniem mieszkańców, a te nie zawsze jest prawidłowe. Dlatego też wspieramy projekty edukacyjne, by utrwalać w mieszkańcach Śląska prawidłowe nawyki – mówił wiceprezes FG Jacek Miketa.

przycisk-plusy

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj