Coraz więcej samochodów elektrycznych w polskich firmach

samochod elektryczny ekologia
Fot. unsplash.com

Najczęstszym powodem wprowadzenia elektryków do polskich flot jest oszczędność na kosztach paliwa – podało go trzy czwarte badanych przedsiębiorstw.

W ciągu najbliższych lat ponad połowa firm w Polsce będzie miała w swoich flotach samochody ze zelektryfikowanymi napędami. Najczęstszym powodem wprowadzenia elektryków do polskich flot jest oszczędność na kosztach paliwa.

- reklama -

Zawirowania geopolityczne i gospodarcze, podobnie jak pandemia, nie są w stanie powstrzymać rozwoju elektromobilności. Czysto elektryczne samochody osobowe we flotach ma już 13% polskich firm, a 28% chce je mieć w perspektywie trzech lat. Inne ekologiczne napędy również są popularne. Z pojazdów zelektryfikowanych jak hybrydy, plug-in i auta czysto elektryczne korzysta co trzecia firma, a 54% z nich planuje uzupełnienie o nie swoich flot w perspektywie trzech lat.

Wzrosty napędzane są już nie tylko przez auta osobowe, ale w coraz większym stopniu także elektryczne pojazdy użytkowe eLCV, które obecnie w swoich flotach ma 2% badanych firm w Polsce, ale zgodnie ze wskazaniami respondentów już wkrótce może to być 14%.

przycisk-plusy

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj