Czyste Powietrze: Najwięcej wniosków złożono w Rybniku

dym-komin
Projekt kierowany jest do osób fizycznych – właścicieli lub współwłaścicieli, użytkowników wieczystych budynku mieszkalnego jednorodzinnego

Przez pierwsze trzy lata programu największym powodzeniem cieszyły się kotły gazowe. Teraz właściciele “kopciuchów” coraz częściej wybierają pompy ciepła.

Najnowszy ranking gmin w programie „Czyste Powietrze” prezentuje dane z pierwszego kwartału bieżącego roku. Zwycięzcą zostało pomorskie miasto Puck, na drugim miejscu znalazła się gmina Stare Pole, również z Pomorza, trzecie było natomiast natomiast śląskie uzdrowisko Goczałkowice-Zdrój. Ranking oparty jest o liczbę wniosków w stosunku do liczby domów jednorodzinnych znajdujących się na terenie gminy.

- reklama -

Jeśli chodzi o liczbę wniosków ogółem, najwięcej złożono ich w Rybniku – aż 291. Na drugiej pozycji jest Łódź – 193, na trzeciej Bielsko-Biała – 159. Województwo śląskie, w którym od 1 stycznia 2022 r. obowiązuje zakaz użytkowania „kopciuchów”, radzi sobie całkiem dobrze. W pierwszej pięćdziesiątce rankingu za I kwartał 2022 r. znalazło się 12 gmin z tego województwa. Biorąc pod uwagę liczbę wniosków, to właśnie mieszkańcy śląskiego złożyli ich najwięcej – 6397.

przycisk-plusy

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here