Aleja drzew miododajnych powstanie w Rydułtowach

slaskie dla pszczol
Fot. Tomasz Żak/UMWS

Celem programu „Śląskie dla pszczół” jest ochrona różnorodności biologicznej pszczół miododajnych, owadów zapylających i roślin, edukacja ekologiczna i promocja w zakresie pszczelarstwa.

Na Trutowisku Murcki wręczono umowy podmiotom wyłonionym w ramach pierwszej edycji otwartego konkursu ofert „Śląskie dla pszczół”. Wysokość środków zabezpieczonych w budżecie województwa śląskiego na realizację zadań wynosiła łącznie 200 tys. zł. Wpłynęło 14 ofert. Dofinansowanie otrzymało osiem z nich.

- reklama -

Wsparcie przeznaczone jest na ochronę różnorodności biologicznej pszczół miododajnych, owadów zapylających i roślin, edukację ekologiczną i promocję w zakresie pszczelarstwa na terenie województwa. Wnioskodawcy otrzymali dofinansowanie na działania obligatoryjne, tj. na zasiew lub nasadzenia rodzimych roślin miododajnych. Ponadto mogli uzyskać wsparcie na realizację przynajmniej jednego z działań dodatkowych: edukacyjnych – m.in. na zajęcia, warsztaty, pokazy ekologiczne propagujące wiedzę o roli pszczół w środowisku, ich ochronę oraz przykłady dobrych praktyk związanych z rozwojem pasiek i hodowli; promujących pszczelarstwo – m.in. na propagowanie ochrony i roli pszczół i owadów zapylających w środowisku, trutowisk, tradycji bartniczych, znaczenia produktów pszczelich oraz ich walorów zdrowotnych i odżywczych; poprawę warunków sanitarnych rodzin pszczelich – m.in. na zakup węzy pszczelej.

przycisk-plusy

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj