Piesi na ścieżkach rowerowych – kiedy mogą z nich korzystać?

sciezki_rowerowe_raciborz
Fot. UM Racibórz

Piesi po drogach dla rowerów mogą poruszać się w dwóch przypadkach – inaczej mogą zostać ukarani mandatem.

Dróg dla rowerów przybywa w całej Polsce, także w regionie. Dzięki temu wspierany jest nie tylko zeroemisyjny transport miejski, ale także sami miłośnicy dwóch kółek, dla których jest to wygodne i bezpieczne rozwiązanie. Jednak mimo że ścieżki dla rowerów przeznaczone są tylko dla nich, czasem korzystają z nich piesi.

- reklama -

Piesi po drogach dla rowerów mogą poruszać się w dwóch przypadkach. Pierwsza sytuacja to taka, kiedy przy drodze nie ma chodnika lub pobocza, ewentualnie korzystanie z nich z uwagi na remont drogowy nie jest możliwe. Jednak nawet to oznacza, że piesi muszą umożliwić swobodny przejazd jednośladom, nie mogą im też utrudniać ruchu.

przycisk-plusy

- reklama -

1 KOMENTARZ

  1. drogi autorze artykułu po pierwsze nie myl drogi rowerowej z scieszkom rowerową bo to dwa osobne tematy ,droga rowerowa jest wyznaczona na drodze po której poruszają się auta a scieszka rowerowa jest wyznaczona na chodniku, w kodeksie drogowym są odrębne przepisy dla drogi rowerowej i scieszki rowerowej ,w nastepnym artykule proponuje zapoznać przede wszystkim rowerzystów jakie obowiązują ich przepisy bo niestety 99 % z nich nie ma pojęcia o tych przepisach poz.

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj