Jak zmiany klimatu będą wpływać na turystykę?

plaza
Fot. unsplash.com

Topniejący śnieg, kurczące się plaże czy huragany to tylko część zjawisk, które przynoszą zmiany klimatu i które będą miały wpływ na turystykę.

Jeśli globalne ocieplenie będzie postępować zgodnie z przewidywaniami, w wyniku zalania znikną dziesiątki plaż. Eksperci mówią m.in. o ogromnej utracie terenów w basenie Morza Śródziemnego. To niepokojąca perspektywa m.in. dla Majorki, która żyje głównie z turystyki plażowej. Jak dotąd jednak utrata plaż nie znalazła odzwierciedlenia w statystykach dotyczących liczby wczasowiczów, tymczasem na wąskim pasie piasku w Es Trenc tego lata jest miejsce już tylko na trzy plażowe stragany, zamiast jak dotąd sześciu. Liczba parasoli i leżaków, które można tam ustawić, też od lat maleje.

- reklama -

Szczególnie narażona na zmiany klimatu jest turystyka narciarska – rosnące temperatury zmniejszają szansę na wystarczającą ilość śnieg. Problem jest dobrze znany w Alpach, jak na razie jednak, dzięki nowoczesnej technologii i sztucznemu naśnieżaniu, można go jeszcze zniwelować.

przycisk-plusy

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj