Polskie kopalnie zwiększają wydobycie, ale węgla może być za mało

wegiel ogien kociol
Fot. pexels.com

Państwowe spółki PGE Paliwa oraz Węglokoks zostały zobowiązane decyzją premiera do zakupu i sprowadzenia do 31 października do Polski 4,5 mln ton węgla dla gospodarstw indywidualnych.

Zarząd Polskiej Grupy Górniczej podpisał ze związkowcami porozumienie, zgodnie z którym załoga PGG otrzyma wypłaty wyrównujące różnice inflacyjne. Premier Mateusz Morawiecki zaznaczył, że „jest dobrą rzeczą ten kompromis tu na Śląsku, wśród bardzo ciężko pracujących górników. – Pracujących w dwójnasób, ponieważ zostali poproszeni dzisiaj o pracę ekstraordynaryjną, pracę ponadnormatywną, aby tego węgla krajowego, też energetycznego, było więcej, żeby prądu w Polsce nie zabrakło. Zobaczcie państwo co się dzieje w Niemczech, we Francji, we Włoszech, o czym tam się mówi: o blackoutach, o wielkich ograniczeniach w dostępie dla przemysłu. Oby te problemy nas nie dotknęły, ale plany awaryjne także musimy szykować – podkreślił szef rządu.

- reklama -

W związku z oczekiwanymi przez związkowców inwestycjami w górnictwie zostanie utworzona specjalna agencja – Fundusz Transformacji Śląska.

przycisk-plusy

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj