OSP Miedonia ma nowy wóz strażacki [ZDJĘCIA]

osp miedonia
OSP Miedonia ma nowy wóz strażacki

Nowy wóz – Mercedes Atego 1530 AF – zastąpi wysłużonego Jelcza. Łączny koszt zakupu to 997 443,90 zł.

Warty 1 mln zł, fabrycznie nowy, z napędem 4×4, stworzony pod potrzeby strażaków z OSP Racibórz-Miedonia samochód ratowniczo–gaśniczy Mercedes Atego 1530 AF zaparkował w remizie przy ul. Podmiejskiej.

- reklama -

Kupno samochodu było możliwe dzięki dotacjom, które jednostka pozyskała ze środków Miasta Racibórz w kwocie 447 443,90 zł, Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w ramach zadania „Przygotowanie jednostek ochotniczych straży pożarnych do działań ratowniczo-gaśniczych” w kwocie 350 tys. zł oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego w kwocie 150 tys. zł.

– Każdy, komu strażacy ratowali kiedyś majątek, zdrowie czy życie, a sam do takich osób należę, nie ma wątpliwości, jak poważnie traktujecie słowo służba. Każdy strażak zasługuje na szacunek i docenienie, ale strażacy ochotnicy – dodatkowo na podziw, gdyż wasza motywacja jest czystą chęcią niesienia pomocy, podejmowaną często kosztem obowiązków rodzinnych czy zawodowych. Wasze rozumienie tej „służby” może być stawiane za wzór przedstawicielom wielu innych zawodów publicznych, a także politykom, radnym, prezydentom czy urzędnikom – powiedział Dawid Wacławczyk, wiceprezydent Raciborza. ˜– Ale aby służyć mieszkańcom i miastu, nie wystarczy sama wzorowa postawa. By ta służba była skuteczna i szybka, potrzebny jest sprzęt. Najlepiej niezawodny. Samochód, który dziś trafia w wasze ręce, to narzędzie, które ma bezpośredni wpływ na czas przyjazdu na miejsce, w którym jesteście potrzebni oraz szybkość, precyzję i skuteczność podejmowanych przez was działań. Obyście korzystali z niego jak najrzadziej, ale jak już będzie potrzebny – oby służył jak najlepiej i jak najdłużej. Niech święty Florian dba o was i o niezawodność narzędzi waszej pracy! – podkreślił Dawid Wacławczyk.

Łączny koszt zakupu to 997 443,90 zł. Samochód wyposażony jest w silnik o mocy 299 KM, sześciobiegową skrzynię biegów, zbiornik wodny kompozytowy – 3500 l oraz zbiornik na środek pianotwórczy – 350 l. Na samochodzie został zamontowany sprzęt oraz wyposażenie pożarnicze. Nowy wóz zastąpi wysłużonego Jelcza.

OSP Miedonia od kilku miesięcy działa w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym. Oficjalne przekazanie samochodu planowane jest na 11 września.

fot. UM Racibórz
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj