Sierpniowy kalendarz imprez w Raciborzu

ich troje
Zespół Ich Troje będzie jedną z gwiazd strażackiego memoriału

Memoriał upamiętniający mł. kpt. A. Kaczynę i dh. A. Malinowskiego, widowisko taneczne „Kolory życia/Barvy života: Zaklęci w filmie/Zakletí ve filmu” czy Festiwal Literacki „Miedzianka po drodze” – co jeszcze zaplanowano w Raciborzu w tym miesiącu?

Co wydarzy się w Raciborzu w sierpniu? Sprawdzić można to w kalendarzu przygotowanym przez urząd miasta. Zaplanowano wydarzenia dla miłośników przyrody, kultury, a także tańca i sportu.

- reklama -

Drugi miesiąc wakacji rozpocznie się od spaceru botanicznego po Arboretum Bramy Morawskiej. Także w arboretum odbędą się koncert Gliwickiego Kwartetu Smyczkowego oraz msza polowa z okazji obchodów Święta Wojska Polskiego i Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. W Raciborzu nie zabraknie koncertów – zaprezentują się m.in. Piec Duo, MuzykoVanie, Joanna Skowyra, Raciborski Kwintet Dęty, Tara Gayan, Weronika Gojny-Budniewska i Krzysztof Koziarski.

Dla miłośników aktywnego wypoczynku przygotowano wycieczkę rowerową po dzielnicach Raciborza i Rodzinny Rajd Rowerowy. Będzie można też bawić się podczas potańcówek. Muzeum zaprosi na otwarcie nowej wystawy, biblioteka na zajęcia w Klubie Ojca, Letni Teatr na Schodach i wycieczkę do Opola, a Raciborki – na zawody Ninja OCR Kids. Odbędzie się również Raciborski Targ Staroci i Pieska Plaża – impreza dla psów i psiarzy.

Do największych wydarzeń można zaliczyć coroczny memoriał upamiętniający mł. kpt. A. Kaczynę i dh. A. Malinowskiego, podczas którego wystąpią Ich Troje, Piękni i Młodzi oraz Daria, widowisko taneczne „Kolory życia/Barvy života: Zaklęci w filmie/Zakletí ve filmu” i Festiwal Literacki „Miedzianka po drodze”.

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here