Co dalej z Regionalną Drogą Racibórz – Pszczyna?

dw 935 kornowac
W ramach zadania przebudowano odcinek DW935 od Kanału Ulga w Raciborzu, do skrzyżowania z DW933 w Kornowacu

Ważne jest podjęcie rozmów z mieszkańcami, których budynki planowane są do wyburzenia – chodzi o możliwość zapewnienia przed rozpoczęciem robót nowego miejsca zamieszkania.

25 lipca odbyło się spotkanie zespołu roboczego, który zajmuje się nadzorem nad procesem przygotowania realizacji budowy Regionalnej Drogi Racibórz – Pszczyna na odcinku od DK 45 w gminie Rudnik do granicy Rybnika. Na spotkaniu z udziałem senator Ewy Gawędy, wicemarszałka województwa Wojciecha Kałuży, włodarzy gmin, przez które przebiegać będzie droga oraz przedstawicieli Zarządu Dróg Wojewódzkich zapadło kilka ważnych ustaleń.

- reklama -

PKP PLK S.A. odstąpiły od wcześniejszej propozycji projektowania węzła drogowego przy ul. Brzeskiej – zlokalizowanego na pierwszym etapie Regionalnej Drogi – w układzie „harfa”. Ponadto w przypadku podjęcia decyzji odnośnie realizacji trzeciego etapu Regionalnej Drogi ważne jest podjęcie rozmów z mieszkańcami, których budynki planowane są do wyburzenia, w celu ich wykupu w trybie cywilno-prawnym przed rozpoczęciem robót budowlanych. Chodzi o odpowiednie zabezpieczenie mieszkańców, tak by była możliwość zapewnienia przed rozpoczęciem robót nowego miejsca zamieszkania.

przycisk-plusy

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here