Poznajemy Beskidy: Szlakami Beskidu Niskiego z PTTK Racibórz

pttk raciborz
Wyprawa z PTTK Racibórz na Radziejową

W ciągu dwóch dni do przejścia będzie w sumie ok. 28 km. Do zdobycia będą dwa szczyty: Wątkowa i Kozie Żebro.

Polskie Towarzystwo Turystyczno–Krajoznawcze – Oddział w Raciborzu zaprasza na wyprawę z cyklu „Poznajemy Beskidy” – „Szlakami Beskidu Niskiego, etap 1”, która odbędzie się w dniach 27-28 sierpnia.

- reklama -

Do zdobycia będą:
– Wątkowa (846 m n.p.m) – szczyt w Beskidzie Niskim nad Bartnem, najwyższy w paśmie Magury Wątkowskiej. Wierzchołek jest zupełnie zalesiony, znajduje się na nim tabliczka z nazwą szczytu. Północne i wschodnie zbocza znajdują się w ramach Magurskiego Parku Narodowego. Zaliczany do Diademu Polskich Gór,
– Kozie Żebro (888 m n.p.m) – jest najwyższym szczytem Pasma Koziego Żebra i Czerszli rozciągającego się pomiędzy Kamienicą Nawojowską a Mostyszą. Czasami zalicza się je do Gór Grybowskich lub też traktuje jako odrębny masyw Beskidu Niskiego. Wysokość wielu szczytów przekracza 800 m n.p.m. Pasmo jest przeważnie zalesione i można go przejść niemal w całości żółtym szlakiem grzbietowym, który pomiędzy Kopcem a Uboczem krzyżuje się ze szlakiem niebieskim. Szczyt również zaliczany do Diademu Polskich Gór.

– Naszą wyprawę rozpoczniemy z miejscowości Bartne żółtym szlakiem do czerwonego. Następnie czerwonym szlakiem do pomnika Jana Pawła II, a od pomnika zielonym szlakiem przez szczyt Wątkowa aż do Magury Jasielskiej i zejście do miejscowości Bartne. Do autokaru po rzeczy i na obiadokolacje i nocleg w Bacówce Bartne (przejście z autokaru do Bacówki około 200 m). W drugim dniu śniadanie do autokaru przejazd do miejscowości Kotów dojście do szlaku żółtego i szlakiem do miejscowości Popradowej Niżnej przez szczyt Kozie Żebro, gdzie będzie czekał na nas autokar i w drogę powrotną do Raciborza. Długość trasy w pierwszym dniu około 13 km, a w drugim około 18 km – zapowiadają organizatorzy.

Koszt wyprawy: członkowie PTTK z opłaconą składką za 2022 r., młodzież do 18 roku życia i studenci: 270 zł, osoby niezrzeszone: 290 zł.

Szczegóły: Poznajemy Beskidy: Szlakami Beskidu Niskiego, etap 1.

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj