Wybrano najpiękniejsze balkony w Raciborzu [ZDJĘCIA]

najpiekniejsze balkony raciborz
Najpiękniejsze balkony w Raciborzu w 2022 r.

Komisja zwracała uwagę m.in. na obecność roślin miododajnych i wysoką jakość estetyczną.

Tegoroczna edycja konkursu „Zielono mi” w Raciborzu została rozstrzygnięta. Odbywał się on w kategoriach: najpiękniejszy balkon/loggia/taras, najpiękniejsze okno, ogrody przy budynkach wielorodzinnych, ogrody przydomowe, ogród przy miejscu pracy i zielona rewitalizacja.

- reklama -

Najwięcej zgłoszeń miała kategoria „najpiękniejszy balkon/taras/loggia”. Komisja zwracała uwagę m.in. na obecność roślin miododajnych i wysoką jakość estetyczną.

Zwyciężyła realizacja Małgorzaty Wieczorek, której zielona przestrzeń relaksu znajduje się przy ul. Rostka. Balkon pani Małgorzaty tonie w ziołach, znalazło się tam wiele roślin miododajnych, a także takie rarytasy jak cytrynka wyhodowana z pestki. Przestrzeń jest zaopatrzona w domek dla owadów i udekorowana ciekawymi dodatkami.

Drugą lokatę zajął balkon Ewy Teodorowicz-Tomaszek znajdujący się przy ul. Słowackiego. Balkon może się poszczycić obecnością wielu roślin miododajnych, które pięknie się ze sobą komponują. Pani Ewa zaopatrzyła balkon w modelowy przykład poidełka, które jest bezpieczne dla korzystających z niego owadów. W ciekawy sposób opisała również rośliny tak, by córka mogła uczyć się, które jak często trzeba podlewać.

Na trzecim miejscu znalazły się ex aequo dwa balkony. Balkon Zuzanny Bednarskiej znajdujący się w samym rynku miasta zachwycił jury starannością, z jaką ogrodniczka znalazła idealne miejsce dla każdej roślinki (różnorodność ziół imponująca), a także zaopatrzyła je w opisy. Równie atrakcyjny, aczkolwiek zupełnie inny, okazał się balkon Joanny Świstowskiej zamieszkującej ul. Słowackiego, który w letnich miesiącach staje się dodatkowym pokojem (dzięki nastrojowemu oświetleniu, które daje możliwość korzystania z niego po zmroku). Ponadto balkon udekorowany jest dorodną palmą i wieloma roślinami miododajnymi.

Zobacz także: Kto w Raciborzu ma najpiękniejsze ogrody i balkony?

fot. UM Racibórz
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj