Baśniowe Lato z Biblioteką kończy podróż dookoła świata [ZDJĘCIA]

lato z bibliote
Dwa ostatnie przystanki Baśniowego Lata z Biblioteką

Ile kilometrów jest z Raciborza do Rijadu w Arabii Saudyjskiej? Odpowiedź na to pytanie poznali uczestnicy jednego z ostatnich wakacyjnych spotkań w bibliotece.

„Baśniowe Lato z Biblioteką” kończy podróż dookoła świata. Ostatnimi przystankami tych wakacyjnych wojaży był Bliski Wschód i Włochy.

- reklama -

Ile kilometrów jest z Raciborza do Rijadu w Arabii Saudyjskiej? Dlaczego na Półwyspie Arabskim nie ma rzek? I co to jest Ramadan? Wtorkowa prezentacja na temat „Baśni Arabskich” przyniosła odpowiedzi na te i inne pytania. Uczestnicy zajęć wyruszyli w fascynującą podróż do baśni, które swój początek biorą z opowiadań snutych wieczorami na pustyni przez Beduinów. Dzieci miały okazję stworzyć swój własny ocean w słoiku podczas zajęć plastycznych, a nawet spróbować swoich sił w pisaniu po arabsku. Pogoda również okazała się łaskawa – dzięki rozpogodzeniu i braku deszczu dzieci mogły się udać na pobliskie boisko i tam pobawić się, a także zagrać w piłkę.

Ciao bambino! Pochodzącego z Włoch drewnianego pajacyka znają wszyscy, co jednak z innymi bohaterami włoskiej literatury dla najmłodszych? Kto wziął udział w czwartkowych zajęciach poznał m.in. włoskiego Mikołajka (niesforny Gianni Stoppani), Szalonego Jasia, który donośnym głosem kruszy ściany i tłucze szyby oraz Chlorofilkę, przybyszkę z innej planety (pół-dziewczynka, pół-roślinka walcząca z zanieczyszczeniem powietrza). Wizyta we Włoszech nie mogła obyć się bez lubianej przez wielu pizzy. Podczas zajęć plastycznych dzieci skomponowały pizze, które chętnie wprowadziłby do menu ulubionej pizzerii.

We wtorek 30 sierpnia odbędzie się pożegnalne, ostatnie już w te wakacje spotkanie Baśniowego Lata z Biblioteką. Nie zabraknie wspomnień, zdjęć i filmików z minionych dwóch miesięcy.

fot. MiPBP w Raciborzu
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj