Będzie 15. emerytura? „Jeżeli będzie potrzebna, trzeba będzie ją rozważyć”

Andrzej Duda

– Dzisiaj trzeba pochylać się nad sytuacją tych, którzy mają najmniej i są w sytuacji najtrudniejszej. Bo to jest rzeczywiście dla nich ogromny znak zapytania, jak mają związać koniec z końcem – podkreślił Andrzej Duda.

25 sierpnia pierwsi emeryci i renciści otrzymali czternastą emeryturę. W sumie trafi ona do ok. 9 mln osób. Na rękę wynosi 1217,98 zł. Wcześniej, 1 kwietnia, pierwsi seniorzy otrzymali 13. emeryturę. Świadczenie w wysokości minimalnej emerytury otrzymują wszyscy emeryci i renciści – w sumie ok. 9,7 mln osób.

- reklama -

– Jeżeli będzie potrzebna 15. emerytura, to również trzeba będzie ją rozważyć, także w kontekście możliwości budżetowych – powiedział prezydent Andrzej Duda. – Dzisiaj trzeba rzeczywiście pochylać się nad sytuacją tych, którzy mają najmniej i są w sytuacji najtrudniejszej. Bo to jest rzeczywiście dla nich ogromny znak zapytania, jak mają związać koniec z końcem w sytuacji wzrostu czynszów, które są opłacane za mieszkania, w sytuacji wzrostu kosztów utrzymania codziennego, a także właśnie kosztów utrzymania mieszkań wynikających choćby ze wzrostu cen energii, ale także wzrostu ogólnego cen, bo mamy niestety także wysoką inflację również i u nas – podkreślił.

przycisk-plusy

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj