Edukatorium Juliusz – o historii medycyny i ludzkim ciele w dawnym szpitalu

edukatorium juliusz rybnik
Fot. Dariusz Konsek

Poszczególne pomieszczenia nawiązują wizualnie do współczesnych i dawnych przestrzeni szpitalnych, prezentując oddziały szpitalne i przyporządkowane im tematy.

Edukatorium Juliusz to nowe miejsce na mapie Rybnika. Poświęcone jest ono historii medycyny i farmacji. Zwiedzający dowiedzą się tam m.in. jak funkcjonuje ludzkie ciało, dlaczego i na co chorujemy, jak pracowali lekarze w przeszłości oraz wielu ciekawych faktów o historii medycyny.

- reklama -

– To przestrzeń, która jeszcze dwadzieścia kilka lat temu była szpitalem. Dzisiaj znów mówimy tu o człowieku, o tym w jaki sposób funkcjonuje, na co jest narażony, jak powinien dbać o zdrowie. A wszystko to dzięki wystawie poświęconej medycynie i farmacji – jednej z profesji i pasji Juliusza Rogera patronującego temu miejscu od początku XX w., kiedy to obiekt funkcjonował jako Juliuskrankenhaus – podkreśla Piotr Kuczera.

Interaktywna wystawa o charakterze poznawczo–historycznym rozmieszczona jest na czterech kondygnacjach dawnego szpitala i w swoim charakterze do niego nawiązuje. Poszczególne pomieszczenia wystawiennicze nawiązują wizualnie do współczesnych i dawnych przestrzeni szpitalnych, prezentując oddziały szpitalne i przyporządkowane im tematy.

przycisk-plusy

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj