Klubowa jesień z raciborską biblioteką

biblioteka raciborz
Raciborska biblioteka to biblioteka gier planszowych

Do raciborskiej biblioteki po wakacjach wracają: English Conversation Club, Klub Ojca, Klub Malucha, Dyskusyjne Kluby Książki, Biblioteczny Klub Filmowy i kluby gier planszowych.

Wrzesień to powrót do spotkań klubów działających w raciborskiej bibliotece. Dyskusje o książkach i filmach, planszówki, sesje RPG, wspólna zabawa rodziców z dziećmi, konwersacje po angielsku – w bibliotece co tydzień odbywają się ciekawe spotkania.

- reklama -

7 września po wakacyjnej przerwie wraca English Conversation Club, czyli klub konwersacji po angielsku. Spotkania klubu odbywają się w języku angielskim, a rozmowy w miłej i swobodnej atmosferze pomagają pokonać językową blokadę.

Nową inicjatywą raciborskiej biblioteki jest działający od czerwca tego roku Klub Ojca. Ideą jest stworzenie przyjaznej i inspirującej przestrzeni dla ojców z dziećmi. Spotkania klubu odbywają się raz w miesiącu, dotychczas programowano roboty z LEGO, konkurowano w rodzinnych potyczkach i odbyły się warsztaty druku 3D. 17 września o godz. 10:00 Klub Ojca zaprasza do Arboretum Bramy Morawskiej na podchody. Dobra zabawa na świeżym powietrzu gwarantowana. Klub Ojca to inicjatywa raciborskiej biblioteki organizowana w ramach projektu „Łączy nas biblioteka” dofinansowanego w konkursie BLISKO Narodowego Centrum Kultury.

Klub Malucha to propozycja dla opiekunów dzieci do 3 roku życia. Raz w miesiącu w Filii nr 2 Ostróg odbywają się zajęcia animacyjne dla najmłodszych. We wrześniu rusza kolejny cykl spotkań, które przez dobrą zabawę odkrywają przed maluchami świat książek. 21 września przewodniczką po bibliotece będzie uwielbiana przez najmłodszych Kicia Kocia.

Starszych fanów literatury biblioteka zaprasza na spotkania Dyskusyjnych Klubów Książki. W raciborskiej bibliotece działają aktualnie trzy: dla dorosłych, dla starszej młodzieży i dla fanów fantastyki. Biblioteka to nie tylko książki – raz w miesiącu na wspólny seans i dyskusje o filmie zaprasza Biblioteczny Klub Filmowy. W repertuarze na wrzesień (28 września, godz. 18:00) film w reżyserii Edgara Wrighta, którzy przeniesie widzów do Londynu lat 60.

Raciborska biblioteka to biblioteka gier planszowych. Wspólne granie odbywa się już w trzech filiach. W bibliotece na ul. Kasprowicza 12 działa klub gier planszowych „Pograjmy razem!” (w tym miesiącu spotkanie odbędzie się 30 września od godz .15:00 do 21:00), w Filii nr 8 grają pod hasłem „GraMy w Ósemce” (najbliższe spotkanie 15 września w godz. 16:00-18:00), a w Filii nr 9 na Brzeziu „Rusz głową nad logiczną grą planszową” – 26 września w godz. 15:00-17:00.

Bieżące informacje o wszystkich spotkaniach i innych wydarzeniach odbywających się w bibliotece można znaleźć na stronie www.biblrac.pl.

fot. MiPBP w Raciborzu
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj