W świecie owadów Marka Furmanowicza. Wystawa w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA]

W świecie owadów Marka Furmanowicza

Opowiadając o swoich pracach, autor podkreślał, że fotografowanie sprawia mu szczególną przyjemność, pozwala odnaleźć chwilę relaksu i jest sposobem na odnalezienie ciszy i spokoju.

We wtorkowe popołudnie w Galerii Gawra w raciborskiej bibliotece odbył się wernisaż wystawy fotografii raciborskiego artysty, malarza i grafika komputerowego Marka Furmanowicza zatytułowanej „W świecie owadów. Fotograficzne zapiski Marka Furmanowicza”.

- reklama -

Na wystawie zaprezentowano kilkanaście ujęć różnych owadów, wśród których są m.in. motyle, pszczoły i ćmy. Opowiadając o swoich pracach, autor podkreślał, że fotografowanie sprawia mu szczególną przyjemność, pozwala odnaleźć chwilę relaksu i jest sposobem na odnalezienie ciszy i spokoju. Artysta nie przeszkadza fotografowanym obiektom, wsłuchując się jednocześnie w dźwięki natury. Fotografie owadów to nie jedyne prace Marka Furmaowicza, planowana jest już wystawa fotografii ptaków oraz wystawa rzeźb z elementami multimedialnymi.

Na wernisażu oprócz rodziny i znajomych autora zdjęć pojawiła się również liczna grupa pracowników i wychowanków Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Niesłyszących i Słabosłyszących z Raciborza.

Wystawę można oglądać do końca września w godzinach otwarcia biblioteki przy ul. Kasprowicza 12.

fot. MiPBP w Raciborzu
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj