
Troje zawodników Łamatora zdobyło złote medale podczas zawodów Ogólnopolskiej Ligi Dzieci i Młodzieży w Ju-Jitsu Sportowym.
Po wakacyjnej przewie najmłodsi zawodnicy raciborskiego klubu brazylijskiego jiu-jitsu Łamator Racibórz powrócili do treningów oraz startów w zawodach. W minioną niedzielę 2 października grupa sześciorga z nich wystartowała w Katowicach na Ogólnopolskiej Lidze Dzieci i Młodzieży w Ju-Jitsu Sportowym. Impreza została zorganizowana przez Roan Fight Club Katowice i zebrała w sumie 263 zawodników z 33 klubów. Raciborzanie walczyli w formułach Ne Waza Gi oraz Fighting bez I fazy. Oto wynki:
ZŁOTO:
Fabian Kępa kat. -42 kg. Fighting U14
Tomasz Gocyła kat. -55 kg. Fighting U14
Laura Skibińska kat. -57 kg. Fighting U14
SREBRO:
Laura Skibińska kat. -57 kg. Ne Waza U14
BRĄZ:
Fabian Kępa kat. -42 kg. Ne Waza U14
Mikołaj Zieziulewicz kat. -50 kg. Ne Waza U12
Mieszko Adaszyński Nawłoka kat.-42 kg. Fighting U12
Po mocnych i emocjonujących walkach na V miejscu uplasował się Samuel Tomaszewski Handall.
Klub Sportowy Łamator Racibórz pragnie bardzo podziękować rodzicom zawodników za pomoc w transporcie na zawody oraz gorący doping, a Miastu Racibórz za wsparcie.
fot. Łamator
oprac. /kp/
Środowisko, jakość życia, ekologia





![O Tajlandii, Kambodży i Wietnamie w bibliotece w Markowicach [ZDJĘCIA] O Tajlandii, Kambodży i Wietnamie w bibliotece w Markowicach](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/Azja-Joanna-Lyko-Dominik.jpg)
![Ferie pełne wyobraźni. Warsztaty z Ciocią od Klocków na Zamku Piastowskim [ZDJĘCIA] Ferie pełne wyobraźni. Warsztaty z Ciocią od Klocków na Zamku Piastowskim](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/zamek-piastowski-ferie-zimowe-cioca-od-klockow.jpg)







![Zima pełna pasji. Taneczne i kreatywne ferie w Raciborskim Centrum Kultury [ZDJĘCIA] Zima pełna pasji. Taneczne i kreatywne ferie w Raciborskim Centrum Kultury](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/ferie-rck-taniec.jpg)
![Komiksowe ferie w raciborskiej bibliotece. Pierwszy tydzień pełen przygód [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/biblioteka-ferie-zimowe.jpg)



![Hałas, śmieci i zniszczenia. List do Redakcji oraz komentarz właścicielki „Końca Świata” – AKTUALIZACJA [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/przystanek-kulturalny-koniec-swiata-2-1.jpg)





