Przedsiębiorstwa poprawiły swoje wyniki finansowe

biznes praca kalkulator rachunki
Fot. freepik.com

Z grupy przedsiębiorstw objętych badaniem 37,8% wykazało w pierwszym półroczu 2022 r. przychody netto ze sprzedaży produktów, towarów i materiałów na eksport.

Wynik finansowy przedsiębiorstw ze sprzedaży produktów, towarów i materiałów wyniósł w pierwszym półroczu 2022 r. 169,8 mld zł i był wyższy o 50% niż w pierwszym półroczu 2021 r. Wynik ten stanowi różnicę między przychodami netto osiągniętymi ze sprzedaży produktów, towarów i materiałów a kosztami poniesionymi na ich uzyskanie.

- reklama -

Według Głównego Urzędu Statystycznego wynik finansowy z pozostałej działalności operacyjnej ukształtował się na poziomie 4,7 mld zł i był niższy o 16,1 mld zł niż przed rokiem. Zanotowano pogorszenie wyniku na operacjach finansowych – 7,9 mld zł wobec 8,4 mld zł w analogicznym okresie ubiegłego roku. Z kolei wynik finansowy brutto wyniósł 182,4 mld zł wobec 142,4 mld zł przed rokiem, a jego obciążenia ukształtowały się na poziomie 29,6 mld zł wobec 22,2 mld zł. Wynik finansowy netto wyniósł 152,8 mld zł i był wyższy o 27,1% niż przed rokiem.

przycisk-plusy

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj