Raciborskie Rozmowy o Rozwoju: Rozwój miast i regionu [ZDJĘCIA]

01 raciborskie rozmowy o rozwoju debata
Podczas pierwszego dnia Raciborskich Rozmów o Rozwoju rozmawiano przede wszystkim o jakości życia, projektowaniu przestrzeni miejskiej i rozwoju regionu w wymiarze transgranicznym.

Raciborskie Rozmowy o Rozwoju to okazja do spotkania, nawiązania kontaktów i rozmów o przyszłych wspólnych działaniach.

12 października rozpoczęły się Raciborskie Rozmowy o Rozwoju – trzydniowe wydarzenie poświęcone rozwojowi gospodarczemu Subregionu Zachodniego w trzech wymiarach: jakość życia, edukacja, rynek pracy, depopulacja oraz integracja i współpraca gospodarcza. Organizator i partnerzy wydarzenia są sygnatariuszami Memorandum Gospodarczego zainicjowanego w 2019 r. przez środowiska gospodarcze oraz samorządy Subregionu Zachodniego Województwa Sląskiego i Kraju Morawsko-Śląskiego.

- reklama -

Pierwszy dzień poświęcony był głównie rozwojowi miast i regionu. Rozmawiano o jakości życia, projektowaniu przestrzeni miejskiej i rozwoju regionu w wymiarze transgranicznym. W programie znalazły się: konferencja otwarcia, debata „Rozwój miast – nowe perspektywy, szanse i zagrożenia” oraz konferencja „Rozwój regionu transgranicznego”.

W ramach „Rozwoju po godzinach” wykład motywacyjny wygłosił Fryderyk Karzełek. Odbyła się również wystawa konkursu fotograficznego „Powiat Raciborski w kadrze młodych fotografów” i wykład ToastMasters IGW – klub mówców i liderów.

przycisk-plusy

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj