Kilkadziesiąt nowych drzew pojawiło się nad Odrą w Raciborzu [ZDJĘCIA]

drzewa raciborz
Kilkadziesiąt nowych drzew pojawiło się nad Odrą w Raciborzu

Jeszcze rok temu teren był zarośniętą łąką. Po akcji sadzenia drzew z Tokai Cobex miasto stworzyło plan ścieżek, tak by przedłużyć Park Zamkowy.

Racibórz dołączył do projektu „Czyste, Zielone Miasta”, który jest realizowany przez Stowarzyszenie Program Czysta Polska. Wspólnymi siłami mieszkańców i służb miejskich 6 listopada wysprzątano ze śmieci i zamieciono teren bulwarów nad Odrą od strony Bosacza, a następnie wykopano dziury i zasadzono szpaler kilkudziesięciu sadzonek jarzębiny, którą dostarczyły Lasy Państwowe.

- reklama -

W akcji wzięli udział wolontariusze z Rada Seniorów Miasta Racibórz, Młodzieżowa Rada Miasta Racibórz, Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów – oddział w Raciborzu, Śląski Uniwersytet Trzeciego Wieku w Raciborzu, Unia Racibórz oraz pracownicy Urzędu Miasta Racibórz, OSiR Racibórz, Przedsiębiorstwa Komunalnego w Raciborzu i Arboretum Bramy Morawskiej w Raciborzu, a także wolontariusze „niezrzeszeni” z całego miasta i z sąsiedztwa.

– Nie pamiętam już słynnych „czynów społecznych”, ale jeśli wyglądało to tak jak dzisiaj, to… całkiem fajna zabawa z pożytecznym celem – relacjonuje wiceprezydent Raciborza Dawid Wacławczyk. – Sam teren jeszcze rok temu był zarośniętą łąką. W zeszłym roku wspólnie z Tokai Cobex S.A. zasadziliśmy tu kilkadziesiąt drzew, co zainspirowało urząd do stworzenia planu ścieżek, tak by przedłużyć Park Zamkowy i stworzyć mieszkańcom przyjemny zieleniec (trwa procedura uzyskania stosownych zgód od Wód Polskich). Niedawno betonowa skarpa mostu została obsadzona pnączami. To kolejna cześć, a przed nami wykonanie wspomnianych alejek spacerowych i… walka z szalejącym tu rdestowcem. Ale jakoś sobie poradzimy – zapowiada Dawid Wacławczyk.

fot. Dawid Wacławczyk
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj