Nowy rozkład jazdy PKP. Jakie zmiany w Raciborzu i okolicach?

pociag intercity
IC Batory w Raciborzu

Rozkład jazdy 2022/2023 będzie obowiązywał od niedzieli. Wśród zmian m.in. pociąg IC z Raciborza do Olsztyna.

W niedzielę 11 grudnia wejdzie w życie nowy rozkład jazdy pociągów. Jakie zmiany czekają pasażerów z Raciborza i okolic?

- reklama -

W przypadku pociągów Kolei Śląskich, którymi z Raciborza można bezpośrednio dojechać do Chałupek, Rybnika, Katowic czy Oświęcimia, zmiany będą dotyczyły głównie godzin odjazdów i przyjazdów. Zabraknie weekendowego połączenia do Żywca. Po długiej przerwie można będzie pojechać – z Raciborza z przesiadką – pociągiem w Beskid Śląski. Czytaj więcej: Pociągiem do Wisły i w Beskid Śląski od 11 grudnia

Trasa pociągu Polregio do Zielonej Góry do zostanie skrócona do Wrocławia. Inne połączenia tego przewoźnika pozostają, z niewielkimi zmianami.

Przez Racibórz nadal będą jeździć pociągi PKP Intercity. Podróżni będą mogli dostać się bezpośrednio do Berlina, Wiednia, Grazu, Budapesztu, Brześcia i Pragi, a także do Krakowa, Lublina, Warszawy czy Olsztyna. TLK Galicja, która kończyła bieg w Ostrawie, będzie jeździć aż do Pragi. Zamiast IC Pilecki, który kursował na trasie Racibórz – Białystok przez Warszawę, w rozkładzie znalazł się IC Skarbek do Olsztyna, który będzie odjeżdżał o godz. 4:30. Na stacji Warszawa Gdańska zatrzyma się o godz. 9:44, a na stację końcową zawita o godz. 12:07. Na wakacje zaplanowano TLK Pirat do Kołobrzegu.

Z Chałupek natomiast pociągami IC będzie można dojechać m.in. do Berlina, Wiednia, Grazu, Warszawy, Gdyni, Krakowa, Lublina czy Przemyśla, a w wakacje do Kołobrzegu, Łeby i Helu. Na stacji tej nie będą już zatrzymywały się pociągi LeoExpress. W Kuźni Raciborskiej będzie można wsiąść do pociągów jadących min. do Bielska-Białej, Ustki, Zakopanego i Bydgoszczy.

W rozkładzie jazdy 2022/2023 przewidziano cztery korekty: 12 marca, 11 czerwca, 3 września i 12 listopada. Kolejny nowy rozkład jazdy wejdzie w życie 10 grudnia 2023 r.

Rozkład jazdy od 11 grudnia do 11 marca:

Racibórz odjazdy
Racibórz przyjazdy

Chałupki odjazdy
Chałupki przyjazdy

Kuźnia Raciborska odjazdy
Kuźnia Raciborska przyjazdy

Rozkład jazdy roczny:

Racibórz odjazdy
Racibórz przyjazdy

Chałupki odjazdy
Chałupki przyjazdy

Kuźnia Raciborska odjazdy
Kuźnia Raciborska przyjazdy

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj