Seniorzy ze Skazy z drugim miejscem na X Zderzeniach Tanecznych [ZDJĘCIA]

zespol taneczny skaza
Seniorzy ze Skazy z drugim miejscem na X Zderzeniach Tanecznych

– Zwycięstwa są ważne, bo m.in. dla nich jeździ się na turnieje, ale nie mniej ważne są przyjaźń, wzajemne wsparcie, emocje, a także doświadczenia na przyszłość z udziału w takich wydarzeniach – podkreśla RCK.

Prezent świąteczny sprawili sobie i bliskim seniorzy Zespołu Tanecznego Skaza z grupy street dance, którzy zajęli drugie miejsce na X Zderzeniach Tanecznych w Krapkowicach. W minioną sobotę 22 tancerzy walczyło o tytuł w kategorii powyżej 15 lat. W choreografii Manueli Krzykały, przygotowywane przed turniejem przez Marysię Krzemień w iście „chuligańskim” stylu, dziewczyny wywalczyły drugie miejsce.

- reklama -

W zmaganiach tanecznych brali również udział tancerze tańczący modern&contemporary, czyli Grochy i Seniorki z miniformacji, jednak tym razem bez miejsc na podium.

– To było piękne święto tańca, w którym prezentowały się grupy z najróżniejszych szkół tańca. W tych zmaganiach, gdzie trzeba opanować stres, nie pomylić się i zatańczyć na 120%, naszych młodych tancerzy wspierali dzielnie rodzice: mamy przygotowywały fryzury, a tatusiowie dbali o aprowizację. Za to serce, zaangażowanie oraz doping na trybunach tych najwierniejszych kibiców serdecznie dziękujemy! Szczególne podziękowania wędrują do Pawła Rycki za zorganizowanie wyjazdu. Zwycięstwa są ważne, bo m.in. dla nich jeździ się na turnieje, ale nie mniej ważne są przyjaźń, wzajemne wsparcie, emocje, jakie dają sobie tancerze i ich rodzice, a także doświadczenia na przyszłość z udziału w takich wydarzeniach – podkreśla Raciborskie Centrum Kultury.

fot. RCK
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj