Urban Lab powstaje w Raciborzu. Jaki jest jego cel?

urban lab raciborz
Etap pierwszy utworzenia urban labu w Raciborzu to prace koncepcyjne podczas warsztatów, które przybliżą pojęcie urban lab i pomogą opracować założenia i ramy organizacyjne, a także pomogą ocenić potrzeby miejskie pod kątem powstania miejskiego urban labu. Fot. UM Racibórz

W nowym budynku dworca kolejowego mają funkcjonować inkubator przedsiębiorczości i rozwoju NGO, Urban Cafe, przestrzeń coworkingowa oraz platforma aktywności obywatelskiej.

Urban lab to koncepcja, która powstała w Instytucie Rozwoju Miast i Regionów jako odpowiedź na brak w polskich miastach instrumentu wspierającego współpracę pomiędzy różnymi grupami interesariuszy miejskich, w tym przede wszystkim na linii urząd miasta – mieszkańcy. W założeniu autorów to instrument współpracy miasta z przedsiębiorstwami, podmiotami naukowymi i organizacjami pozarządowymi mający na celu poprawę jakości życia mieszkańców.

- reklama -

– Urzędnicy mogą być równorzędnymi partnerami dla mieszkańców, organizacji pozarządowych, naukowców, przedsiębiorców. Pracować do wieczora, pomagać i inspirować, a przede wszystkim aktywnie słuchać! A potem tworzyć wspólne projekty – podkreśla wiceprezydent Raciborza Dawid Wacławczyk, który 14 grudnia wraz z zespołem pracowników urzędu i jednostek miasta udał się na study tour do Urban Lab Rzeszów.

przycisk-plusy

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj