OSP w Miedoni i Brzeziu mają nowy sprzęt [ZDJĘCIA]

osp miedonia brzezie
OSP w Miedoni i Brzeziu mają nowy sprzęt

Obaj komendanci podkreślili, że otrzymany sprzęt w znaczący sposób wpłynie na jakość niesionej pomocy.

20 grudnia komendanci i druhowie z Ochotniczych Straży Pożarnych w Miedoni i Brzeziu odebrali nowy sprzęt służący do prowadzenia akcji ratowniczych i usuwania skutków zagrożeń.

- reklama -

Specjalistyczny sprzęt ratowniczo-gaśniczy zakupiono dzięki dofinansowaniu z Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej – Funduszu Sprawiedliwości. Dysponentem Funduszu jest Minister Sprawiedliwości. W spotkaniu uczestniczyli: prezydent Raciborza Dariusz Polowy, dyrektor biura poselskiego Michała Wosia Szymon Szrot, komendant OSP Miedonia Jan Galldi, komendant OSP Brzezie Brunon Botorek, kierownik Biura Zarządzania Kryzysowego Stanisław Mrugała oraz druhowie obu jednostek.

Do OSP w Raciborzu-Brzeziu trafiły: uniwersalne narzędzia hydrauliczne (wyważacz drzwi w walizce) oraz dwie pary rękawic specjalistycznych strażackich. Z kolei OSP w Raciborzu-Miedoni otrzymała: zestaw lanc – prosta, kominowa, turbo, przedłużki do lanc 580 mm, szybkozłącza męskie, szybkozłącza żeńskie i nasadkę pianową do prądownicy. Obaj komendanci podkreślili, że otrzymany sprzęt w znaczący sposób wpłynie na jakość niesionej pomocy.

Całkowity koszt realizacji zadania to kwota 19 494,37 zł, z czego 99% stanowi dofinansowanie pozyskane ze środków zewnętrznych.

fot. UM Racibórz
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj