Filmowe ferie z raciborską biblioteką na półmetku [ZDJĘCIA]

ferie z biblioteka
Filmowe ferie z raciborską biblioteką na półmetku

W kolejnym tygodniu ferii biblioteka zaprasza na spotkanie z bohaterami książek „Jak wytresować smoka” i „Biuro detektywistyczne Lassego i Mai” oraz na bal przebierańców.

Mikołajek, Harry Potter i Percy Jackson to bohaterowie książek oraz filmów, którzy stali się inspiracją bibliotecznych zajęć w ramach „Filmowych Ferii z Biblioteką” w minionym tygodniu. W trzydniowych zajęciach uczestniczyło 184 dzieci.

- reklama -

Uczestnicy wspólnie z tytułowym Mikołajkiem odwiedzili francuską szkołę, gdzie zajęcia w formie lekcji poprowadziła romanistka Joanna Kazimierczak. Dzieci poznały historię powstania popularnej, nie tylko we Francji, książki „Mikołajek”, chóralnie odśpiewały kanon „Frère Jacques”, rozwiązywały quizy i zagadki dotyczące szkolnych przyjaciół Mikołajka oraz wirtualnie zwiedziły Francję. Każdy uczestnik zajęć otrzymał pamiątkową zakładkę z podstawowymi zwrotami w języku francuskim i francuskojęzyczną wersją swojego imienia.

Kolejne zajęcia zainspirowane były serią książek i filmów o Harrym Potterze. Dzieci miały okazję przepowiedzieć sobie przyszłość dzięki stworzonym przez siebie i kolegów kryształowym kulom, potańczyć oraz posłuchać fragmentów książki „Harry Potter i więzień Azkabanu”. Dopełnieniem był quiz wiedzy o całej serii oraz przedstawienie różnych wydań książek w języku polskim i angielskim.

Pierwszy tydzień „Filmowych Ferii z Biblioteką” zakończyło spotkanie z Percym Jacksonem, bohaterem książek Ricka Riordana. Uczestnicy poznali sylwetki bohaterów, obóz herosów i najważniejszych bogów olimpijskich. Na obozie treningowym boga wojny Aresa wzięli udział w zabawach ruchowych. Z bogiem podróżników oraz posłańcem bogów Hermesem uczyli się szyfrować wiadomości. Po przerwie na wzmocnienie sił chętni trafili do kuźni Hefajstosa, gdzie wykonali tarcze, inni projektowali dom z Ateną lub tworzyli pikselowe obrazki bogów.

Dodatkową atrakcją dla chętnych była gra na konsolach X-box i Play Station oraz tworzenie artystycznych dzieł za pomocą długopisów 3D.

W kolejnym tygodniu ferii biblioteka zaprasza na spotkanie z bohaterami książek „Jak wytresować smoka” i „Biuro detektywistyczne Lassego i Mai” oraz na bal przebierańców, kończący spotkania w ramach filmowych ferii zbBiblioteką.

fot. MiPBP w Raciborzu
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj