Taniec i teatr podczas ferii w RCK [ZDJĘCIA]

ferie zimowe rck taniec teatr
Taniec i teatr podczas ferii w RCK

Przez trzy dni młodzi adepci tańca uczyli się dwóch stylów tanecznych od instruktorek Skazy. Równolegle miały miejsce warsztaty teatralne.

Zima w mieście nie musi być nudna. – Nie trzeba koniecznie gdzieś wyjeżdżać, by się dobrze bawić. Nasze zajęcia feryjne, a bardziej uśmiechy na twarzach uczestników tych zajęć, tego jak najbardziej dowodzą – podkreśla Raciborskie Centrum Kultury.

- reklama -

W ramach feryjnych zajęć odbyły się m.in. warsztaty taneczno-teatralne. Przez trzy dni młodzi adepci tańca uczyli się dwóch stylów tanecznych od dwóch instruktorek Skazy: Marysi Krzemień i Mileny Kamińskiej, zatem były choreografie w stylu hip-hopowym i tańca współczesnego. Dwie grupy wiekowe – młodsza i starsza – trzeciego dnia zaprezentowały swoim rodzicom przygotowane układy. Tradycyjnie w warsztatach tanecznych brali udział SKAZ-owicze, którzy bez tańca nie mogą żyć nawet w ferie, ale także osoby spoza zespołu, które cieszą się, że mogą potańczyć z jego instruktorkami i być może wystartują w castingu w kolejnym naborze.

Równolegle w DK Strzecha miały miejsce warsztaty teatralne z Izą Karwot, które również zakończyły się pokazem etiud na prawdziwej scenie. Warsztaty nazywały się „Malowanie teatrem”. Instruktorka teatru wprowadzała dzieci w arkana aktorstwa, przechodząc od koloru, który wyzwala emocje, przez przedmiot i związaną z nim animację, kończąc na słowie. Każde zajęcia kończyły się puszczeniem w dłonie iskierki przyjaźni.

fot. RCK
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj