Dłuższy urlop dla ojców. Rodzice popierają, pracodawcy nastawieni negatywnie

ojciec dziecko rodzina
Fot. freepik.com

85% Polaków popiera 9-tygodniowe urlopy rodzicielskie dla ojców, jednak ponad połowa ojców obawia się, że ich pracodawca źle odebrałby skorzystanie z takiego świadczenia.

85% pracujących rodziców dobrze ocenia zbliżającą się nowelizację Kodeksu Pracy, która zakłada wprowadzenie dodatkowego, 9-tygodniowego urlopu rodzicielskiego dla ojców. Regulacje, które mogą wejść w życie w tym kwartale, związane są z unijną dyrektywą o godzeniu obowiązków zawodowych i rodzinnych. Rozwiązanie to może wpłynąć pozytywnie na sytuację zawodową matek i zapewnić potrzebne im wsparcie w domu.

- reklama -

Informacja o zmianach dotarła tylko do części pracujących rodziców – o wspomnianych rozwiązaniach słyszało 56% respondentów. Nieco częściej znajomością tych rozwiązań charakteryzują się matki (59%) niż ojcowie (54%). Badanie pokazało, że kontrowersje może budzić kluczowy zapis regulacji, zgodnie z którym dodatkowe dziewięć tygodni urlopu rodzicielskiego musi być wykorzystane przez ojca, bez możliwości przeniesienia na matkę.

przycisk-plusy

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj