Spotkanie z ekodoradcą w sprawie programów dotacyjnych w Raciborzu

rozmowa porada statystyki praca
Fot. freepik.com

Ekodoradcy pomagają w wypełnianiu wniosków i doborze właściwego źródła ciepła. W ten sposób mieszkańcy mają gwarancję, że cały ten proces wymiany źródła ciepła przebiegnie sprawnie, szybko i efektywnie.

22 marca o godz. 16:30 w Sali Błękitnej Urzędu Miasta Racibórz odbędzie się spotkanie dla mieszkańców poświęcone dotacjom m.in z programu „Czyste Powietrze”. Poprowadzi je ekodoradca gminny. Będzie można również uzyskać informacje oraz porozmawiać nt. pozostałych funkcjonujących programów dotacyjnych na rynku.

- reklama -

Dotację na wymianę źródła ciepła czy termomodernizację można pozyskać w ramach rządowych programów, wiele samorządów realizuje też własne programy dofinansowania. Mieszkańcy często gubią się w gąszczu informacyjnym i poszczególnych wnioskach. Ekodoradca to osoba, która doradza im w kwestii wymiany źródeł ciepła i instalacji OZE czy termomodernizacji budynku, pomaga wypełnić nierzadko skomplikowane wnioski o dofinansowanie do takiej inwestycji, a potem rozliczyć dotację. Gminy, w których są zatrudnieni, osiągają lepsze efekty w zakresie wymiany kotłów niż pozostałe.

przycisk-plusy

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj