Powitanie wiosny w Ogrodzie Jordanowskim [ZDJĘCIA]

biblioteka powitanie wiosny jordanowski
Powitanie wiosny w Ogrodzie Jordanowskim

Odwiedzający biblioteczne stanowisko mogli m.in. wykonać wiosenną skarpetkę, sprawdzić swoje umiejętności sprawnościowe, zagrać w gigant warcaby czy zawiesić listek z ulubionym bohaterem.

21 marca w Ogrodzie Jordanowskim w Raciborzu odbyło się powitanie wiosny. Jak co roku w organizację wydarzenia włączyła się raciborska biblioteka. – Pierwszy dzień wiosny przywitał Racibórz deszczem. I nie był to wiosenny deszczyk. Organizatorzy Pikniku Wiosennego w Ogrodzie Jordanowskim od rana własnymi sposobami próbowali rozgonić ciężkie chmury. Udało się. Słońce wprawdzie się nie pojawiło, ale deszcz odpuścił – relacjonuje książnica.

- reklama -

Odwiedzający biblioteczne stanowisko mieli okazję wykonać wiosenną skarpetkę, sprawdzić swoje umiejętności sprawnościowe, zagrać w gigant warcaby, a także zawiesić listek z ulubionym bohaterem lub tytułem książki na literackim drzewku. Niemało radości przyniosło dzieciom, a także ich opiekunom poszukiwanie kwiatów z zagadkami ukrytych na terenie ogrodu, które należało odnaleźć i odpowiedź wpisać na przygotowaną krzyżówkę. Łatwo nie było, ale warto było się poświęcić, by zdobyć słodką nagrodę. Dużym zainteresowaniem wśród dzieci cieszyło się malowanie elementów wiosny na twarzy lub dłoniach. Kolejka do „makijażystek” nie miała końca. Nad całokształtem aktywności biblioteki czuwała kartonowa Pani Wiosna, którą można było nakarmić skarpetkami.

fot. MiPBP w Raciborzu
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj