Regularnie znęcał się nad niepełnosprawną żoną. 64-latek z Kuźni Raciborskiej w areszcie

policja przemoc domowa
Fot. KPP Racibórz

Mężczyzna, będąc pod wpływem alkoholu, wszczynał awantury domowe, podczas których obrażał, krytykował, groził pozbawieniem życia i dopuszczał się rękoczynów wobec małżonki.

Najbliższe miesiące spędzi w areszcie 64-letni mężczyzna, który jest podejrzany o znęcanie się nad swoją żoną. Sprawca został zatrzymany przez kuźniańskich policjantów po interwencji domowej. Za przestępstwo te grozi mu teraz do 8 lat więzienia.

- reklama -

W poniedziałek do dyżurnego raciborskiej komendy wpłynęło zgłoszenie o awanturze domowej. Ze zgłoszenia wynikało, że mężczyzna ma być agresywny w stosunku do swojej żony. Na miejsce został natychmiast skierowany patrol z Kuźni Raciborskiej. Mundurowi po wejściu do domu zastali mężczyznę, który używał przemocy fizycznej wobec leżącej na podłodze kobiety. Agresor błyskawicznie został obezwładniony i zatrzymany. Okazało się, że mężczyzna przewrócił wózek inwalidzki, za pomocą którego pokrzywdzona się poruszała, w wyniku czego upadła na podłogę.

Jak ustalili policjanci wezwani na interwencje, 64-latek od kilku miesięcy regularnie znęcał się nad nią fizycznie i psychicznie. Mężczyzna, będąc pod wpływem alkoholu, wszczynał awantury domowe, podczas których obrażał, krytykował, groził pozbawieniem życia i dopuszczał się rękoczynów wobec małżonki. Policjanci przebadali mężczyznę na zawartość alkoholu, miał w organizmie ponad 2,5 promila. W czwartek został doprowadzony przed oblicze prokuratora, gdzie usłyszał zarzuty. Na wniosek śledczych sąd aresztował go na 2 miesiące. Za znęcanie się podejrzanemu grozi kara do 8 lat więzienia.

– Jeśli doznajesz przemocy w rodzinie, nie obawiaj się skorzystać z pomocy. Jeśli jesteś świadkiem przemocy w rodzinie, powiadom odpowiednie służby. Nie pozostawaj obojętny! – apelują policjanci.

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj