Przedszkolaki z gminy Rudnik znają się na ekologii [ZDJĘCIA]

konkurs ekologiczny gmina rudnik
Przedszkolaki z gminy Rudnik znają się na ekologii

Jednym z celów wychowania przedszkolnego jest kształtowanie świadomości ekologicznej oraz uwrażliwienie u dzieci stosunku emocjonalnego do otaczającego ich środowiska.

23 marca Samorządowe Przedszkole w Gamowie gościło uczestników konkursu ekologicznego „Wszystko dla natury”. Wzięły w nim udział maluchy z pięciu przedszkoli gminy Rudnik. Takie konkursy mają znaczenie, ponieważ jednym z celów wychowania przedszkolnego jest kształtowanie świadomości ekologicznej oraz uwrażliwienie u dzieci stosunku emocjonalnego do otaczającego ich środowiska społeczno-przyrodniczego. I jak było widać po przebiegu konkursu, to zadania realizowane jest bardzo dobrze.

- reklama -

Konkurs odbył się pod patronatem senator Ewy Gawędy. – Pytania konkursowe nie były łatwe, ale dzieci radziły sobie z nimi wyśmienicie. To pokazuje, jak wielki sens ma edukacja ekologiczna wśród najmłodszych. Poprosiłam uczestników konkursu, by ze swojej wiedzy korzystali też na co dzień, by zwracali uwagę kiedy widzą, że ktoś wyrzuca śmieci w lesie lub na drodze – mówi Ewa Gawęda, która podziękowała gminie Rudnik oraz przedszkolu w Gamowie za pomysł i organizację konkursu.

fot. biuro senatorskie Ewy Gawędy
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj