Raciborscy iaidocy zdobyli srebro w Hradcu Kralovem

butokukan raciborz iaido (2)
Raciborscy iaidocy zdobyli srebro w Hradcu Kralovem

Młodzi iaidocy z raciborskiego klubu Butokukan wystartowali w turnieju w składzie: Gabriel Durejko, Tomasz Majchrzak i Anna Majchrzak.

W miniony weekend raciborscy iaidocy kolejny raz wystartowali w turnieju drużynowym iaido w czeskim Hradec Kralove. Odbyło się tam również zgrupowanie szkoleniowe, którego głównym prowadzącym był Andy Watson Sensei z Wielkiej Brytanii. Dwudniowe seminarium było poświęcone ważnym aspektom technicznym i przygotowaniom pod kątem zawodów.

- reklama -

Młodzi iaidocy z raciborskiego klubu Butokukan wystartowali w turnieju w składzie: Gabriel Durejko – SP 15, Tomasz Majchrzak – II LO i Anna Majchrzak – ZSOMS. Wzięło w nim udział w sumie 11 drużyn: 10 drużyn z Czech i raciborzanie. Po zeszłorocznej nagrodzie „za ducha walki” tym razem zdobyli II miejsce. – Zaprezentowali się świetnie, zbierając kolejne doświadczenia zawodnicze. Było to również dla nich ważne zgrupowanie pod kątem przygotowań do startów w Otwartych Mistrzostwach Polski Iaido, które odbędą się w dniach 19-21 maja w Raciborzu, w hali widowiskowo-sportowej przy ul. Łąkowej 31 – Arena Rafako. Na to wydarzenie w imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy! – zachęca raciborski klub Butokukan.

Iaido jest sztuką walki iaido wywodzącą się bezpośrednio z Japonii. Polega na umiejętności dobywania miecza i błyskawicznego cięcia w sytuacji nagłego zagrożenia życia. Aktualnie ma bardziej pokojowy charakter i koncentruje się na precyzji i pewności wykonania ruchu. Rozpoczynający ćwiczenia nie muszą posiadać specjalnych umiejętności, predyspozycji czy też nadzwyczajnej kondycji fizycznej. W zajęciach mogą brać udział osoby w różnym wieku. Iaido jest sportem bezpiecznym, gdyż w dzisiejszych czasach ostry, kuty miecz samurajski został zastąpiony tępym mieczem wykonanym ze stopów aluminium i cynku, służącym jedynie do treningów. Iaido jest wpisane jako jedna z dyscyplin uprawianych w ramach Polskiego Związku Kendo, obok kendo, jodo oraz naginata.

fot. Butokukan
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj