PTTK Racibórz zaprasza na Wysoką Kopę, Skopiec i Skalnik

sudety pttk raciborz
Śnieżka, Szrenica i Śnieżne Kotły z PTTK Racibórz

W trakcie dwudniowej wycieczki będzie można zdobyć trzy szczyty należące do Korony Gór Polski.

Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze – Oddział w Raciborzu zaprasza na wyprawę na Wysoką Kopę, Skopiec i Skalnik, która odbędzie się w dniach 6-7 maja.

- reklama -

Wysoka Kopa (1126 m n.p.m.) to najwyższy szczyt Gór Izerskich w polskiej części Sudetów i niewątpliwie najdalej na zachód wysunięty szczyt należący do Korony Gór Polski. Kopuła szczytowa jest zalesiona i nie prowadzi do niej żaden oznakowany szlak turystyczny. Skopiec (724 m n.p.m.) to jeden z trzech najwyższych szczytów w Górach Kaczawskich należący do Korony Gór Polski zgodnie z ustaloną przez dwóch geografów dr hab. Marka Więckowskiego i dr Wojciecha Lewandowskiego w 1997 r. listą najwyższych szczytów w poszczególnych pasmach polskich gór. Góry Kaczawskie wraz z Pogórzem Kaczawskimi to najniższe pasmo w całych Sudetach. Skalnik (945 m n.p.m.) to najwyższy szczyt Rudaw Janowickich położony w ich południowej części w Sudetach Zachodnich należący do Korony Gór Polski. Kopuła szczytowa jest zalesiona, dlatego też, aby móc podziwiać piękną panoramę Sudetów, warto wejść na platformę widokową usytuowaną na nieco niższej Ostrej Małej, uznawanej za drugi wierzchołek Skalnika.

Koszt wyprawy: członkowie PTTK z opłaconą składką za 2023 rok, młodzież do 18. roku życia i studenci: 275 zł, osoby niezrzeszone: 295 zł.

Szczegóły: Wyprawa na Wysoką Kopę, Skopiec i Skalnik

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj