Raciborski Budżet Obywatelski 2023 ruszył

urzad miasta raciborz
Fot. UM Racibórz

Każdy pełnoletni mieszkaniec zgłosić swój pomysł do realizacji, a co za tym idzie, mieć realny wpływ nie tylko na wydatki budżetowe i na to, co się w jego mieście dzieje.

13 kwietnia rozpoczął się pierwszy etap VIII edycji budżetu obywatelskiego w Raciborzu. Corocznie na realizację budżetu obywatelskiego z budżetu miasta wydzielane jest 1 500 000,00 zł, a o rozdysponowaniu tej kwoty decydują wyłącznie raciborzanie.

- reklama -

BO powstał w Raciborzu w 2015 r. i od początku miał na celu zaangażowanie mieszkańców w sprawy miasta. Każdy pełnoletni mieszkaniec może w ramach tej procedury zgłosić swój pomysł do realizacji, a co za tym idzie, mieć realny wpływ nie tylko na wydatki budżetowe, ale przede wszystkim na to, co się w jego mieście dzieje.

Mieszkańcy Raciborza od początku funkcjonowania BO wykazali się bardzo dużą aktywnością zarówno na etapie naboru projektów, jak również w procesie wyłaniania tych najlepszych w ramach głosowania. Wszystkie projekty wybrane przez mieszkańców i zrealizowane dotychczas w ramach BO można zobaczyć na mapie, która jest dostępna na stronie bo.raciborz.pl/realizacje/mapa-projektow.

– Budżet obywatelski daje mieszkańcom realny wpływ na zagospodarowanie miasta, dlatego gorąco zachęcamy do wzięcia udziału w tegorocznej edycji. W razie potrzeby służymy pomocą i zapraszamy do Wydziału Rozwoju, gdzie pracownicy pomogą doprecyzować pomysły, wprowadzić korekty oraz dokonają szacunkowej wyceny – zachęca miasto.

Więcej informacji na stronie bo.raciborz.pl.

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj