Pielęgnacja domowa w bibliotece na Ostrogu [ZDJĘCIA]

zadbaj o siebie
Pielęgnacja domowa w bibliotece na Ostrogu

Ekspertki opowiedziały o domowej pielęgnacji, o mitach i o kilku krokach, które są niezbędne, by mieć zdrową cerę.

Biblioteczna filia nr 2 przy ulicy Bielskiej 12 organizuje spotkania pod nazwą „Zadbaj o siebie”. Temat każdego kolejnego jest inny – tym razem kosmetyczki postawiły na pielęgnację domową i automasaż twarzy.

- reklama -

Magdalena Tomczak, dyplomowana kosmetyczka, opowiedziała o domowej pielęgnacji, o mitach i o kilku krokach, które są niezbędne, by mieć zdrową cerę. Kamilla Witor, masażystka, wiedzę teoretyczną pokazała w praktyce, czyli jak prawidłowo robić masaż twarzy i jakich urządzeń można do tego używać.

Zdrowa cera to nie tylko używanie kosmetyków i zabiegi na twarz, to przede wszystkim nasze wnętrze – dobry sen, brak stresów, zdrowa dieta i właściwe nawodnienie. Oprócz tego pielęgnacja, na którą według kosmetyczki Magdaleny Tomczak składa się siedem kroków: oczyszczanie, tonizowanie, krem, ochrona SPF, serum i automasaż lub joga twarzy. Podczas omawiania każdego z tych kroków uczestniczki mogły zadawać pytania i dowiedzieć się, jak wybrać odpowiedni do swojej skóry i potrzeb kosmetyk.

Na koniec spotkania Kamilla Witor zaprezentowała masaż twarzy i pokazała narzędzia, jakimi można go wykonywać – rollery, kamienie czy bańki. Uczestniczki miały okazję dowiedzieć się o właściwościach danych kamieni, a także zobaczyć, jak powinien wyglądać właściwie wykonany automasaż twarzy – w jakich porach go wykonywać, w którym kierunku masować twarz i jak długo, jakie oleje najlepiej stosować. Spotkanie dostarczyło uczestnikom wiele praktycznych wskazówek dotyczących pielęgnacji domowej.

Kolejne spotkanie z cyklu „Zadbaj o siebie” odbędzie się 24 maja. Marta Dudacy, profesjonalna stylistka, opowie o pielęgnacji paznokci.

fot. MiPBP w Raciborzu
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj