OSP Miedonia gościła strażaków z Francji [ZDJĘCIA]

OSP Miedonia gościła strażaków z Francji

Strażacy z CIS Terminiers zobaczyli m.in. Racibórz i Kraków, a także wymienili się doświadczeniami w zakresie prowadzenia akcji ratowniczych z polskimi ochotnikami.

Od 28 kwietnia do 1 maja Ochotnicza Straż Pożarna w Raciborzu-Miedoni przy współudziale Miasta Racibórz podjęła u siebie gości z CIS Terminiers z Francji. Wizyta odbyła się za sprawą raciborzanki Beaty Repetowskiej, która aktywnie działa w tamtejszym OSP.

- reklama -

Przed przyjazdem do Raciborza strażacy z Francji mieli okazję zobaczyć rynek i zamek w Krakowie, ponieważ to właśnie na tamtejszym lotnisku w Balicach wylądował ich samolot. 29 kwietnia strażacy CIS Terminiers w towarzystwie Kierownika Biura Zarządzania Kryzysowego odwiedzili strażaków Państwowej Straży Pożarnej w Raciborzu. W trakcie tego spotkania mogli zobaczyć sprzęt i wyposażenie będące na wyposażeniu Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej, a także zapoznać się z zasadami prowadzenia działań ratowniczych i wymienić się doświadczeniami. W godzinach popołudniowych goście z Francji odwiedzili m.in. Rynek, Browar Zamkowy i Zbiornik Racibórz Dolny.

Niedziela była okazją do oficjalnych spotkań strażaków oraz wizyty w jednostce OSP Racibórz-Markowice. Tutaj również goście z Francji mogli zapoznać się z funkcjonowaniem jednostki, zobaczyć sprzęt i samochody pożarnicze oraz wymienić się doświadczeniami w zakresie prowadzenia akcji ratowniczych. W godzinach popołudniowych strażacy z Francji przeprowadzili pokazowe działania ratownicze z zastosowaniem ich procedur ratowniczo–gaśniczych. 1 maja goście z Francji w towarzystwie strażaków z Miedoni zwiedzili Muzeum Pożarnictwa w Mysłowicach, gdzie mieli okazje poznać historię i rozwój pożarnictwa na ziemiach polskich. W godzinach popołudniowych udali się w drogę powrotną do Francji.

– Wizyta strażaków z CIS Terminiers odbyła się w bardzo przyjaznej atmosferze. Dzięki wspaniałej pracy pani Beaty Repetowskiej, która pełniła również role tłumacza, spotkania pełne humoru i zabawy trwały do późnych godzin wieczornych. Por. Joel Boussac, który jest szefem jednostki CIS Terminiers, na zakończenie wizyty podziękował zarządowi OSP Miedonia za umożliwienie przyjazdu do Polski i ugoszczenie oraz oficjalnie zaprosił strażaków z OSP Miedonia do odwiedzenia ich jednostki we Francji – relacjonuje UM Racibórz.

fot. UM Racibórz
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj