120 nowych mieszkań powstanie w Raciborzu

120 nowych mieszkań powstanie w Raciborzu

Każdy z budynków będzie posiadał 5 kondygnacji. 20 mieszkań będzie specjalnie dostosowanych do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

8 maja podpisano umowę pomiędzy raciborskim Towarzystwem Budownictwa Społecznego oraz firmą Borbud, która dotyczy budowy dwóch nowych bloków mieszkalnych przy ul. Łąkowej w Raciborzu. Umowa obejmuje również zagospodarowanie terenu wokół budynków oraz wykonanie niezbędnej infrastruktury technicznej.

- reklama -

– Nowe bloki zagwarantują 120 nowoczesnych i komfortowych mieszkań. Jest to kolejny etap działań mających na celu poprawę jakości życia raciborzan i rozbudowy miejskiego zasobu komunalnego o kolejne lokale mieszkalne. Warto wspomnieć, że już w sierpniu 2021 r., kiedy do użytku oddawano dwa nowe bloki mieszkalne przy ulicy Łąkowej, planowano postawienie kolejnych budynków – podkreśla urząd miasta.

Oba bloki mają powstać w terminie 29 miesięcy od podpisania umowy, z czego pierwszy ma być ukończony po upływie 23 miesięcy. Każdy z budynków będzie posiadał 5 kondygnacji, a na każdej z nich znajdować się będzie 12 lokali mieszkalnych. 20 mieszkań będzie specjalnie dostosowanych do potrzeb osób z niepełnosprawnościami – po dwa na każdym piętrze.

Realizacja zadania jest możliwa dzięki pozyskaniu ponad 35 mln zł z Funduszu Dopłat w ramach rządowego programu budownictwa komunalnego prowadzonego przez Bank Gospodarstwa Krajowego, które stanowią 80% kosztów inwestycji.

fot. UM Racibórz
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj