Wakacyjna korekta rozkładu jazdy pociągów

pociag pkp intercity
TLK Pirat w Nędzy

Koleje Śląskie uruchomią trzy pary połączeń kolejowych w relacji Bohumin – Chałupki – Bohumin. Nie zabraknie też bezpośrednich połączeń z regionu nad morze.

W niedzielę 11 czerwca wprowadzona zostanie korekta rozkładu jazdy. PKP PLK wraz z przewoźnikami przygotowały wakacyjną ofertę podróży, uwzględniając możliwości sieci kolejowej. Rozkład będzie obowiązywał do 2 września.

- reklama -

Od 11 czerwca do 9 grudnia Koleje Śląskie uruchomią trzy pary połączeń kolejowych w relacji Bohumin – Chałupki – Bohumin. Obsługę taborową i maszynistów zapewnią Koleje Czeskie, a drużyna konduktorska i taryfa przewozowa będą zapewnione przez KŚ. Pociągi będą odjeżdżały z Chałupek o godz. 8:49, 12:42 i 19:55/20:45, a z Bohumina – o godz. 8:17, 12:21 i 20:24/21:41. Pasażerowie, który będą jechali lub wracali z Raciborza lub Wodzisławia Śląskiego, będą musieli jednak długo czekać na przesiadkę.

Jak co roku nie zabraknie bezpośrednich połączeń z regionu nad morze. Z Chałupek przez Racibórz będzie jeździł TLK Pirat do Kołobrzegu, natomiast przez Wodzisław Śląski – TLK Wydmy do Helu i Łeby. Natomiast w Kuźni Raciborskiej będzie można wsiąść m.in. do IC Szyndzielnia, który zawiezie do Ustki i TLK Wolin do Świnoujścia, a także do IC Halny do Zakopanego.

Rozkład jazdy od 11 czerwca do 2 września:

Racibórz odjazdy
Racibórz przyjazdy

Chałupki odjazdy
Chałupki przyjazdy

Kuźnia Raciborska odjazdy
Kuźnia Raciborska przyjazdy

W okresie obowiązywania rozkładu jazdy pociągów 2022/2023 zarządca infrastruktury PKP Polskie Linie Kolejowe przewidział jeszcze dwie korekty związane m.in. z pracami remontowymi – rozkład jazdy zmieni się 3 września i 12 listopada. Nowy rozkład, na kolejny rok, pojawi się z kolei 10 grudnia.

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj