Dariusz Szpakowski gościł w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA]

dariusz szpakowski
Dariusz Szpakowski gościł w raciborskiej bibliotece

Dariusz Szpakowski z właściwą sobie dynamiką i ładunkiem emocjonalnym skomentował hipotetyczną akcję drużyny Unii Racibórz, co wywołało spore poruszenie i owacje uczestników spotkania.

Dariusz Szpakowski, legendarny komentator sportowy, który w środowisku dziennikarskim nazywany jest Legendariuszem, był gościem Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Raciborzu. Miejsce spotkania sprowokowało redaktora do refleksji dotyczącej roli książek w życiu człowieka. Zaznaczył, że czytanie ma nie tylko wymiar edukacyjny, ale przede wszystkim daje obycie i ogładę, rozwija wyobraźnię i pozwala pielęgnować tradycję. Zwrócił również uwagę na nadużywanie smartfonów, które często zastępuje rozmowy w gronie rodzinnym przy wspólnym stole.

- reklama -

Redaktor Szpakowski odniósł się do bieżących wydarzeń piłkarskich, takich jak zdobycie tytułu mistrza Polski przez drużynę Rakowa Częstochowa oraz prognoz przed finałem Ligi Mistrzów. Wspominał również o wyborze ścieżki zawodowej i kulisach pracy komentatora, pełnych niezwykłych i barwnych przygód. Następnie odpowiadał na pytania licznie zgromadzonej publiczności, a na koniec spełnił prośbę moderatorki spotkania i z właściwą sobie dynamiką i ładunkiem emocjonalnym skomentował hipotetyczną akcję drużyny Unii Racibórz, co wywołało spore poruszenie i owacje uczestników spotkania.

Niespodzianką wieńczącą udaną wizytę był tort i życzenia urodzinowe, zakończone gromkim “Sto lat” na cześć znanego komentatora, który 15 maja obchodził urodziny.

Po spotkaniu w sali kolumnowej biblioteki Dariusz Szpakowski poprowadził warsztaty z młodzieżą, która jest zainteresowana zawodem dziennikarza i komentatora sportowego. Udzielił zebranym kilku rad związanych z wyborem takiej ścieżki zawodowej i kolejny raz zachęcał do sięgania po książki, jako coś nieodzownego dla kształtowania warsztatu sprawozdawcy sportowego.

Spotkanie zorganizowano w ramach inicjatywy oddolnej „Dotknij Ligi Mistrzów w bibliotece” w ramach projektu „Łączy nas książka” Raciborskiej biblioteki. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025.

fot. MiPBP w Raciborzu
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj