
Głównym elementem wydarzenia były rozgrywki w League of Legends i Counter-Strike’a.
W dniach od 26 do 28 maja na Zamku Piastowskim w Raciborzu miała miejsce czwarta edycja Festiwalu Gamingowego. W piątkowe przedpołudnie odbyła się konferencja z zakresu cyberbezpieczeństwa pt. „Bezpieczeństwo cybernetyczne dla firm i instytucji” adresowana do firm i instytucji publicznych. Obejmowała ona warsztaty, szkolenia i prezentacje.
W sobotę na zamkowym dziedzińcu miało miejsce uroczyste otwarcie wydarzenia. Ten, kto odwiedził zamek, nie mógł narzekać na brak atrakcji i wrażeń.




![Kryminały po śląsku w raciborskiej bibliotece. Spotkanie z Marcinem Szewczykiem [ZDJĘCIA] Kryminały po śląsku w raciborskiej bibliotece. Spotkanie z Marcinem Szewczykiem](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/marcin-szewczyk-pszow-biblioteka-raciborz.jpg)







![218 uczniów z Raciborza ze stypendiami za wyniki w nauce [ZDJĘCIA] Rozdanie stypendiów za wyniki w nauce w pierwszym półroczu roku szkolnego 2025/2026](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/stypendia-raciborz.jpg)


![Ponad 15 litrów krwi podczas akcji w raciborskim oddziale Straży Granicznej [ZDJĘCIA] Ponad 15 litrów krwi podczas akcji w raciborskim oddziale Straży Granicznej](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/slosg-straz-graniczna-krwiodawstwo.jpg)
![Protesty nie zatrzymały wycinki. Lipy zniknęły z cmentarza przy ul. Głubczyckiej [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/lipy-cmentarz-glubczycka.jpg)










