
Raciborski Festiwal Średniowieczny, Pływadła, Racibórz Kocha Rower, Raciborska Noc Świętojańska czy koncert ZPiT Strzecha – co jeszcze odbędzie się w czerwcu?
Czerwiec w Raciborzu rozpoczął się od dni miasta. Jednak to nie jedyne duże wydarzenie, które odbędzie się w tym miesiącu. W dniach 16-18 czerwca będzie miała miejsce 13. edycja Raciborskiego Festiwalu Średniowiecznego, a tydzień później można będzie się bawić podczas Festiwalu Górnej Odry, w tym oglądać Pływadła. Na 16 czerwca zaplanowano V Raciborską Noc Świętojańską w Parku Roth, a na 17 czerwca – coroczne widowisko „Śląsk – kraina wielu kultur”.
Miłośnicy humoru mogą obejrzeć występ Kabaretu Młodych Panów czy spektakl „Berek, czyli upiór w moherze”. Dla fanów aktywnego spędzania czasu przygotowano m.in. wycieczkę rowerową z serii „Przewodnik czeka”, 18. Rajd Przyjazna Granica czy Racibórz Kocha Rower. W Raciborzu odbędą się też: Międzynarodowy Turniej Piłkarski im. Huberta Kostki, premiera filmu dokumentalnego „Ulitzka, część 2”, warsztaty modelarskie, koncert ZPiT Strzecha, Raciborski Targ Staroci, Intronizacja Króla Kurkowego czy otwarcie nowej wystawy w Muzeum.
Kalendarz imprez w czerwcu w Raciborzu [PDF]

oprac. /kp/











![Mniej betonu i nowe rośliny w Raciborzu [ZDJĘCIA] zielen raciborz](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/07/zielen-raciborz.jpg)
![„Lato z Biblioteką” trwa. W filiach nie brakuje atrakcji dla najmłodszych [ZDJĘCIA] „Lato z Biblioteką” trwa. W filiach nie brakuje atrakcji dla najmłodszych](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/07/wakacje-z-biblioteka.jpg)

![Dzieci tworzyły własne piosenki podczas półkolonii w RCK [ZDJĘCIA] [WIDEO] Dzieci tworzyły własne piosenki podczas półkolonii w RCK](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/07/polkolonie-rck-piosenkobranie.jpg)
![Pan Poeta odwiedził raciborską bibliotekę. Było mnóstwo zabawy i śmiechu [ZDJĘCIA] Pan Poeta odwiedził raciborską bibliotekę. Było mnóstwo zabawy i śmiechu](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/07/pan-poeta-33.jpg)



![Protesty nie zatrzymały wycinki. Lipy zniknęły z cmentarza przy ul. Głubczyckiej [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/lipy-cmentarz-glubczycka.jpg)


